Magántőkealap
A Bonitás Magántőkealap célja olyan nyereséges és stabil vállalatok legalább többségi tulajdonának megvásárlása és további fejlesztésének finanszírozása, amelyek tevékenységük révén kapcsolódnak azokhoz az iparágakhoz, amelyekben a Bonitás Csoport képviselteti magát.
Befektetési kritériumok:
- Profitábilis, érett, jól működő vállalatok
- Magyarországi székhely
- Tapasztalt, elkötelezett menedzsment
- Iparági fókusz: elsősorban élelmiszeripar, agrárium, egészségügy, körforgásos gazdaság, a fenti iparágakhoz kapcsolódó gépgyártás
- Méret: minimum 500 millió forint árbevétel
Kockázati Tőkealapok
Bonitás Kockázati Tőkealap II.
A Bonitás Kockázati Tőkealap II. (KTA II.) 2018. júliusban, 12,15 milliárd Ft jegyzett tőkével került megalapításra, működését a GINOP-8.1.3/B-17 Intelligens Szakosodási Kockázati Tőkeprogram keretében folytatja, nagyrészt európai uniós forrásból. A termék megnevezése: Bonitás Kockázati Tőkealap II. Kockázati Tőke.
A KTA II. 200-1.500 millió Ft-os sávban, EGT-tagállambeli székhellyel és magyarországi, kivéve a Közép-Magyarországi régiót, telephellyel rendelkező projektekbe eszközölhet befektetést a 200-1.500 millió Ft-os sávban. A KTA II. futamideje 2029. december 31-ig tart. A befektetési politika generalista szemléletet követ, azaz nincs szektorális megkötöttség.
Bár a KTA II. külön figyelmet fordít az agrár-innovációra, kiemelt területként kezeli a fejlett orvosi és műszeres terápiákat, a korai diagnózist, a klinikai módszereket, a gyógyszerkutatást és fejlesztést, az innovatív egészségipari megoldások fejlesztését, a fejlett jármű- és egyéb gépipari technológiákat, a tiszta és megújuló energia szektorokon belüli megoldásokat, a fejlett környezetvédelmi technológiák fejlesztését, a helyben termelt és feldolgozott, nagy hozzáadott értékű élelmiszerek kutatását és fejlesztését, és az infokommunikációs technológiákat.
A KTA II. befektetési tevékenységének fókuszában egyrészt működő, a piacon már bizonyított, nagy növekedési kilátásokkal rendelkező KKV-k állnak, másrészt a KTA II. komoly érdeklődést mutat innovatív, termékfejlesztési fázisban lévő vagy azt már sikeresen abszolvált, piacra lépés előtt álló, nemzetközi terjeszkedésre alkalmas projektek iránt.
A program részletes leírását ide kattintva találja
Bonitas Kockázati Tőkealap I.
A Bonitás Kockázati Tőkealap I. 2013. márciusában alakult, 6,5 milliárd Ft jegyzett tőkével rendelkező tőkealap, mely a GOP-2009-4.3/2 Új Magyarország Kockázati Tőkeprogramok Közös Alap alprogram keretében működik.
KTA I. projektenként maximum 2,5 millió EUR befektetési mérettel, EGT-tagállambeli székhellyel és magyarországi telephellyel rendelkező projektekbe valósított meg befektetést. A KTA I. tervezett futamideje 2023-ig tart, a befektetési időszak 2016. május 31-én zárult.
A KTA I. befektetési tevékenységének fókuszában elsősorban olyan, már működő, és növekedési fázisban lévő cégek álltak, amelyek egyedi és innovatív termékkel vagy szolgáltatással rendelkeznek, és erre alapozva képesek jelentős növekedést produkálni.
A KTA I. befektetési portfóliójában iparközeli befektetések, technológiai innovációk, magas hozzáadott értéket előállítani képes mérnöki csapatok, ipari alapanyag és a hulladékgazdálkodásra specializálódott technológiai vállalkozások egyaránt megtalálhatók, a VC-befektetéseknél kedvelt IT-jellegű projektek mellett.
Ingatlanalapok
A Bonitás Befektetési Alapkezelő Zrt kezelésében lévő ingatlanalapok a következők:
- Bonitás Első Ingatlan Alap
- Bonitás Második Ingatlan Alap
- HOME Ingatlanfejlesztő Alap
- Mester 76 Ingatlanfejlesztő Alap
Portfolió
Magántőkealap
Kockázati Tőkealap I-II.
Agroninja
Mobil és telepített hús- és tejmarha súly- és testméret mérő eszköz valamint szoftver.
Biosystems Immunolab
A vér plazmafehérjéinek ellenanyag alapú profilírozásán alapuló technológia tüdőrák diagnosztizálásra és szűrésre.
Blue Colibri International
A Blue Colibri Applikáció az első magyar fejlesztésű belső kommunikációt, elköteleződést, szervezeti tanulást támogató alkalmazás.
Conversific
Közepes méretű webshopok számára kínált havidíjas, SaaS modellre épülő adatelemző rendszer.
Cytocast
Gyógyszermolekulák hatásait és mellékhatásait szimuláló platformot fejleszt, amit a gyógyszerfejlesztésben és a személyre szabott terápiában hasznosítanak.
Gremon Systems
A Gremon Systems Zrt. egy innovatív, felhasználóbarát döntéstámogató rendszereket fejlesztő agrárinformatikai vállalat.
Livlia
Angolszász világban jól ismert „hibrid ügynöki modellre” épülő ingatlanügynökség és ingatlanszűrő technológia.
Moow.farm
Szarvasmarha bendő valós idejű pH és hőmérséklet mérési szonda fejlesztése és piacosítása.
Móra-BOOKR Kids
Olvasást segítő élményalapú oktatási eszköz 14 év alatti általános iskolás és óvodás gyerekeknek.
Ongo Vettech
Hordozható orvostechnikai eszköz állatok szaporítóanyagának minőség ellenőrzésére.
Robogaze
A RoboGaze mesterséges intelligencián alapuló, a jármű vezetőjét beazonosító és annak figyelmes-felelős vezetését monitorozó szoftveres rendszert fejleszt.
Talentuno Technologies
Munkaerő toborzó, közösségi működtetésű platform, az álláskeresés Uberje.
Navolab
Diagnosztikai eszköz fejlesztése, elsősorban krónikus gyulladásos betegségek kezelésére koncentrálva.
Exit
Ebringa
Elektromos rásegítésű kerékpárok (pedelec-ek), az azokhoz kapcsolódó kiegészítő termékek forgalmazása.
PSC CEE
A PSC a hagyományos pénztárgép köré épített egy innovatív, android alapú pénzügyi ökoszisztémát a KKV szektor számára.
Xeropan International
Teljesen játékos megközelítésű angolnyelv-oktató alkalmazás mobil eszközökre és asztali gépekre.
MCS Élelmiszerkutató
Kapacitással rendelkező élelmiszeripari bérgyártó és specializált hús- és tejipari labor üzemeltető vállalkozás.